Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze sukcesy

dr inż. Rafał Kucharski laureatem prestiżowego grantu ERC

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council) ogłosiła wyniki ostatniego w tym roku konkursu. O Starting Grants ubiegali się naukowcy od 2 do 7 lat po doktoracie. W tej edycji konkursu wpłynęły 2932 wnioski. Wśród laureatów znalazł się Pan dr inż. Rafał Kucharski zatrudniony w IIiMK.
więcej o dr inż. Rafał Kucharski laureatem prestiżowego grantu ERC

Profesor Stanisław Migórski w gronie najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Kilkudziesięciu badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazło się na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Jest wśród nich Profesor Stanisław Migórski.
więcej o Profesor Stanisław Migórski w gronie najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Nasz kolega wygrał walkę z Google a teraz jego algorytm podbija świat

Firma Google chciała opatentować algorytm opracowany i upubliczniony przez dr. Jarosława Dudę, pracownika Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej. Ten jednak z pomocą prawników powstrzymał światowego gigantem przed skomercjalizowaniem swojego pomysłu. Jak tłumaczy w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, nigdy nie działał dla zysku, lecz dla dobra nauki i chce, aby z jego osiągnięć każdy mógł korzystać za darmo.
więcej o Nasz kolega wygrał walkę z Google a teraz jego algorytm podbija świat

Dr Michał Markiewicz laureatem konkursu CHIST-ERA Call 2018

Z przyjemnością informujemy, że projekt realizowany z udziałem dr. Michała Markiewicza znalazł się wśród 10 przedsięwzięć badawczych wyłonionych w międzynarodowym konkursie poświęconym technologiom informacyjnym oraz komunikacyjnym pn. CHIST-ERA Call 2018.
więcej o Dr Michał Markiewicz laureatem konkursu CHIST-ERA Call 2018

Sukces Start-upu założonego przez pracownika naszego Instytutu

DiCELLa to firma bioinformatyczna tworząca własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych. Jej pomysłodawcą i założycielem jest dr Krzysztof Misztal, pracownik Katedry Uczenia Maszynowego.
więcej o Sukces Start-upu założonego przez pracownika naszego Instytutu

Algorytm naszych pracowników rozpozna bakterie po ich wyglądzie

Zdjęcie z mikroskopu optycznego wystarczy, aby rozpoznać gatunek bakterii. I to bardzo szybko - w ciągu kilku sekund. Nasi pracownicy do rozróżniania bakterii zaprzęgli algorytmy sztucznej inteligencji.
więcej o Algorytm naszych pracowników rozpozna bakterie po ich wyglądzie

dr hab. Daniel Wilczak laureatem nagrody "Laudacje studenckie"

Z przyjemnością informujemy, że Pan dr hab. Daniel Wilczak został laureatem nagrody „Laudacje studenckie” w kategorii „za szczególne zasługi dla społeczności studenckiej UJ”
więcej o dr hab. Daniel Wilczak laureatem nagrody "Laudacje studenckie"

Kodowanie z UJ zmienia świat

Używasz Apple, Facebook lub Google? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ opracowanym przez dr Jarosława Dudę z Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ
więcej o Kodowanie z UJ zmienia świat

Profesor Piotr Zgliczyński został laureatem Nagrody Głównej Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Hugona Steinhausa za rok 2016

Profesor Piotr Zgliczyński został laureatem Nagrody Głównej Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Hugona Steinhausa za rok 2016. Informacje o osiągnięciach laureata stanowiących podstawę do nagrody znaleźć można na stronie PTM:
więcej o Profesor Piotr Zgliczyński został laureatem Nagrody Głównej Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Hugona Steinhausa za rok 2016

Profesor Piotr Zgliczyński został laureatem konkursu MAESTRO 8

Profesor Piotr Zgliczyński z Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej został laureatem konkursu Maestro 8 (zob. Wyniki konkursów MAESTRO 8, HARMONIA 8, SONATA BIS 6).
więcej o Profesor Piotr Zgliczyński został laureatem konkursu MAESTRO 8