Profesor Stanisław Migórski w gronie najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Kilkudziesięciu badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazło się na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Jest wśród nich Profesor Stanisław Migórski.

Ranking - opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies - ocenia cały dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego.

Lista rankingowa zawiera uszeregowane nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Oceniana jest całość dorobku naukowego poszczególnych badaczy ze wszystkich dziedzin nauki według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rolę na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce). Zestawienie objęło prawie 160 tys. specjalistów z 22 dyscyplin podzielonych na 176 bardziej szczegółowych dziedzin. Na liście znalazło się 726 naukowców reprezentujących Polskę.

Listę przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy znaleźli się w tym gronie, można znaleźć na stronie:

Data opublikowania: 24.11.2020